DOM MIESZKALNY NR 4-5
Budynek mieszkalny nr 4-5 wzniesiony został w 4 ćw. XIX w., posa-dowiony w głębi podwórza, kalenicą do drogi. Pierwotnie wchodził w skład dużej, 3-budynkowej zagrody chłopskiej. Jest to budynek parterowy, z mieszkalnym poddaszem (ścianka kolankowa), nakryty płaskim dachem 2-spadowym z 2-osiowa wystawką. Ściany parteru ceglana, a ścianka kolankowa ryglowa – miejscami odeskowana lub otynkowana. Fasada 7-osiowa, symetryczna.
Z uwagi na zachowaną historyczną kompozycję budynek odznacza się wysokimi walorami kulturowymi.
DOM MIESZKALNY NR 6
Budynek mieszkalny nr 6 posadowiony kalenicowo na froncie działki siedliskowej. Jest to obiekt parterowy, 5-osiowy, murowany, podwyższony o ściankę kolankową, z ryzalitem frontowym i dwuosiową wystawką. Obiekt nakryty stosunkowo płaskim dachem dwuspadowym; wystawka pod osobnym dachem dwuspadowym. Budynek charakteryzuje się symetryczną kompozycja elewacji frontowej, z zachowanym detalem architektonicznym w postaci w postaci gzymsów i opasek okiennych i drzwiowych. Odznacza się wysokimi walorami kulturowymi.
SZKOŁA OB. DOM MIESZKALNY NR 7
Historyczna szkoła ob. dom mieszkalny nr 7, to obiekt o niewielkiej skali, w typie chałupy, posadowiony kalenicowo na froncie siedliska. Murowany z cegły ceramicznej, parterowy, 5-osiowy o symetrycznej kompozycji elewacji, nakryty dachem dwuspadowym.
DOM MIESZKALNY NR 8
Budynek mieszkalny nr 6 posadowiony kalenicowo do drogi, na froncie działki siedliskowej. Jest to obiekt parterowy, 4-osiowy, murowany, podwyższony o szkieletową (odeskowana) ściankę kolankową. Budynek nakryty stosunkowo płaskim dachem dwuspadowym.
W obiekcie zachowana historyczna stolarka okienna i drzwiowa.
DOM MIESZKALNY NR 11
Budynek mieszkalny nr 11, wzniesiony w końcu XIX w., posadowiony kalenicowo na froncie działki siedliskowej. Jest to obiekt parterowy, murowany, podwyższony o ściankę kolankową (szkieletową, odeskowaną), 4-osiowy; nakryty dachem naczółkowym. W budynku zachował się skromny detal architektoniczny w postaci wyrobionych w tynku opasek okiennych oraz gzymsów nadokiennych.
Z uwagi na zachowaną historyczną kompozycję budynek odznacza się wysokimi walorami kulturowymi.
BUDYNEK INWENTARSKO-WARSZTATOWY NR 11
Budynek inwentarsko-warsztatowy w zagrodzie nr 11, wzniesiony na pocz. XX w., z cegły ceramicznej, posadowiony szczytem do drogi, nakryty stosunkowo płaskim dachem dwuspadowym. Obiekt odznacza się pierwotnym opracowaniem elewacji o odsłoniętym wątku ceglanym, z zachowanym gzymsem międzykondygnacyjnym. Część poddasza składowego pełni obecnie funkcję mieszkalną.
BUDYNEK MIESZKALNO-GOSPODARCZY NR 14
Budynek mieszlano-gospodarczy (d. bud. inwentarski) to obiekt wielofunkcyjny, posadowiony na froncie działki. Jest to budynek parterowy, murowany, z ryglową (odeskowaną) ścianką kolankową, nakryty dachem 2-spadowym. Ściany parteru tynkowane i bielone.
W elewacjach nowe, szerokie okna. W szczycie pomieszczenia sanitarne. Poddasze składowe.
DOM MIESZKALNY NR 15
Budynek murowany z cegły ceramicznej, posadowiony kalenicowo do drogi na froncie siedliska. Obecnie jest to budynek 5-osiowy (elewacja przekomponowana), parterowy (podwyższony o ściankę kolankową)
z dwuosiową wystawką. Budynek nakryty dachem dwuspadowym; wystawka pod osobnym dachem dwuspadowym. W obiekcie nie zachowały się elementy historycznej stolarki.
DOM MIESZKALNY NR 16
Budynek murowany z cegły ceramicznej, otynkowany posadowiony kalenicowo do drogi na froncie siedliska. Jest to budynek 5-osiowy, parterowy (podwyższony o ściankę kolankową) z dwukondygnacyjnym ryzalitem bocznym (z poddaszem mieszkalnym). Budynek nakryty dachem dwuspadowym; wystawka ryzalitu pod osobnym dachem dwuspadowym. W obiekcie zachował się historyczny detal architektoniczny w postaci opasek okiennych i drzwiowych, gzymsów nadotworowych, gzymsu cokołowego. Obiekt odznacza się wysokimi walorami historycznymi i kulturowymi.
BUDYNEK INWENTARSKO-WARSZTATOWY NR 16
Budynek inwentarsko-warsztatowy w zagrodzie nr 16, wzniesiony został z cegły ceramicznej, posadowiony szczytem do drogi. Część inwentarska (wielofunkcyjna) nakryta dachem pulpitowym, z odeskowanym poddaszem składowym. Część warsztatowa pod osobnym dachem dwuspadowym. Nadproża otworów okiennych w obu częściach budynku przesklepione łukiem odcinkowym.
DOM MIESZKALNY NR 18
Budynek mieszkalny nr 18, wzniesiony w 4 ćw. XIX w., posadowiony kalenicowo na froncie działki siedliskowej. Jest to obiekt parterowy, murowany, podwyższony o ściankę kolankową (szkieletową, odeskowaną), 4-osiowy; nakryty dachem dwuspadowym. Ozdobnie profilowane końce belek stropowych. W budynku brak historycznego detalu architektonicznego; modernizacja ścian przyziemia.
DOM MIESZKALNY NR 19
Budynek mieszkalny nr 19, posadowiony kalenicowo na froncie działki siedliskowej. Jest to obiekt parterowy, murowany, 3-osiowy, z centralnie umieszczoną jednoosiowa wystawką. Budynek nakryty dachem naczółkowym, wystawka pod wysokim daszkiem dwu-spadowym. Budynek zachował historyczna bryłę i formę dachu; brak natomiast historycznego detalu.
TRAFOSTACJA
Budynek historycznej trafostacji pochodzi z l. 30 XX w., został wzniesiony z cegły ceramicznej i otynkowany. Cegła widoczna w postaci narożnych lizen i łukowego nadproża. Obiekt ma klasyczna formę czworobocznej wieży, nakrytej daszkiem dwuspadowym.
Zachowane do czasów współczesnych tego typu obiektu waloryzują krajobraz kulturowy wsi.