Kilkanaście dni temu, na podstawie projektowanych przepisów napisaliśmy, jak będzie funkcjonował Polski Bon Turystyczny – artykuł możesz przeczytać > tutaj <
Zgodnie z zapowiedziami, już w dniu 16 lipca 2020 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał projekt ustawy o Polskim Bonie Turystycznym. Przepis ten wszedł w życie ekspresowo, bo już następnego dnia tj. 17 lipca br. Treść ustawy z dnia 15 lipca 2020 r. o Polskim Bonie Turystycznym (Dz. U. z 2020, poz. 1262) można znaleźć na stronie Sejmu RP > tutaj 31 lipca 2020 r.! Zachęcamy do zapoznania się z nowym przepisem, na podstawie którego, otrzymać można w formie bezgotówkowej, nieopodatkowane świadczenie 500 zł na każde dziecko do wykorzystania na krajowy wypoczynek. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością, otrzymają dwukrotność tej kwoty.
Do skorzystania ze środków niezbędne jest założenie konta na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS) www.zus.pl. Przedsiębiorcy, którzy chcą przyjmować płatność za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego, również muszą zarejestrować się w PUE ZUS.
Poniżej link do filmu instruującego o zakładaniu konta PUE ZUS.
Kliknij > tutaj < aby obejrzeć film Zakładu Ubezpieczeń Społecznych: "Jak założyć konto na PUE ZUS?".
Szacuje się, że do końca programu tj. 31 marca 2022 r. z programu może skorzystać ponad 6 milionów dzieci. Na realizację programu przeznaczono około 3,5 miliarda zł, które powinny wesprzeć krajową branżę turystyczną.
Zachęcamy przedsiębiorców do zakładania Profilu Zaufanego, jego potwierdzania w Punktach Potwierdzających (np. ZUS, US), a także do bezpłatnego aktualizowania wpisu w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, o takie dane jak: numer telefonu, adres e-mail, adres strony internetowej, a także adresu obiektu, w którym świadczone są usługi noclegowe. Aktualizację wpisu można dokonać w dowolnym urzędzie miasta lub gminy. Sprawdź czy Twój wpis do CEIDG zawiera aktualne dane (wpisując wyłącznie NIP) klikając > tutaj <