O etapie na jaki wkroczył międzynarodowy projekt Baltic For All mówi dla Państwa Piotr Cięszczyk z Urzedu Gminy Kołobrzeg. Gmina, jako lider projektu, wkroczyła właśnie na ostatni etaprealizacji. Choć zwiastuje to zakończenie przedsięwzięcia, nie spodziewmy się końca żeglarskiej przygody i kolejnych projektów na kanwie BFA.
Jak relacjonuje koordynator projektu - w ramach projektu, w którym uczestniczy Gmina Kołobrzeg, Klub Błękitni Grzybowo, litewski region Silute oraz klub żeglarski niemieckiego miasta Barth, powstał jużprogram szkoleniowy oraz podręczniki dla instruktorówżeglarstwa osób niepełnosprawnych w 3 krajach.W działaniach przoduje lider, czyli Gmina Kołobrzeg. Wtóruje jej Litwa. Niemcy pokonująostatnie przeciwności. 1 czerwca odbyło się w Dźwirzynie pierwsze, pilotażowe szkolenie. Swój ciąg dalszy będzie ono miało w dniach 13-17 lipca. Wówczas wydarzenie będzie już miało charakter międzynarodowy. Warty odnotowania jest fakt utworzenia przy UKŻ "Błękitni" sekcji "H", przeznaczonej dlaosób niepełnosprawnych. Sekcja liczy już 6 osób. Do ich dyspozycji pozostaje zakupiony w ramach projektu sprzęt - łódki upu Optymist i Hansa 303. Nad bezpieczeństwem będą czuwały 2 Riby.
Jak zaznacza specjalista ds. projektu Piotr Cięszczyk - rezultatem projektu BFA już w tej chwili jest nowy produkt turystyczny Gminy Kołobrzeg, który jak "kula śniegowa"potoczy się ku przyszłości, pociągając z sobą nowych pasjonatów. Jak dodaje - środkifinansowe UE się nie kończą. Fundusze tzw. małych projektów pozwolą na kontynuację innowacyjnego przedsięwzięcia.
Powodzenia!
Obejrzyj wideo: